EN  |     HE

מאמרים

מאת דורון ניב / CRG
בימים הראשונים של חודש מאי 2024 התקיים בעיר הנופש הפורטוגזית Vila Maura (מחוז אלגארב-דרום פורטוגל) הכנס הגלובלי של ה- European Association of Relocation (EuRA) הנערך מדי שנה בחודשים אפריל-מאי באחת מערי אירופה. הכנס עמד הפעם על מספר שיא של משתתפים (קרוב ל – 800 משתתפים) כאשר רבים וטובים נאלצו לוותר מאחר ונשארו ללא מקומות!
מאת בנג'מין פאנג/שנחאי
בלוג זה נכתב על ידי בנג'nין פאנג, איש עסקים סיני משנחאי. בנג'מין הוא המייסד של Israel Plan Organization, the NPO organization supporting and promoting Israel in China. בנג'מין מנהל קשרים עסקיים הדוקים עם ישראל מעל עשר שנים ובין היתר גם למד במשך שנתיים לתואר MBA באוניברסיטת רייכמן והתגורר בהרצליה. זוהי נקודת מבט של אזרח סיני המעורה היטב בחייה הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים של מדינת ישראל וכך כמובן גם בצד שני בסין.
מאת דורון ניב | doron.neev@crg-ltd.co.il
ביוני 2017, עברה חברתנו למשכנה החדש ובהמשך להתארגנותה במיקומה החדש, בחרה בבזק בינ"ל כמנהלת הדומיין של החברה וכספקית האינטרנט ותיבות הדואר של החברה (מיקרוסופט 360). חברתנו הינה חברת יעוץ למשאבי אנוש גלובליים, חברה קטנה אבל שחלק גדול מפעילותה הוא אכן גלובלי ולכן תלותה בשירותי האינטרנט והדוא"ל האלקטרוני היא מוחלטת.
מאת דורון ניב | doron.neev@crg-ltd.co.il
הרפובליקה הפדרלית הגרמנית הינה הכלכלה האירופית החזקה ביותר ואחת המובילות בעולם. יחד עם זאת, בשנים האחרונות היא סובלת מכמה וכמה בעיות המחלישות את הכלכלה וחיי היום היום:
מאת דורון ניב | doron.neev@crg-ltd.co.il
ישראל במלחמה – איש אינו יודע עד מתי ואיך תסתיים אך גם בתקופה מאתגרת זו, חובה עלינו לעשות הכל כדי שכלכלת המדינה תמשיך ותתפקד עד כמה שניתן.
מאת דורון ניב
לאחרונה ביקרנו בליסבון בירת פורטוגל (ביקור נוסף צפוי בסוף אפריל לרגל כנס ה -EuRA). בשנים האחרונות הפכה פורטוגל למדינה מאוד מבוקשת ע"י ישראלים בזכות חוקים מעניינים המאפשרים לצאצאי אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות פורטוגזית ולגור ולעבוד בתחומי המדינה. לאחר פעילות ענפה של מספר שנים, החלו הפורטוגזים להגביל במקצת את תהליכי ההגירה לגבולם אך לאחרונה, בעקבות עתירות משפטיות שונות, הנושא שוב מופעל ועובד.
מאת מערכת CRG
בשנת 2017 פנתה אלינו חברת Swipe Inn העוסקת בדיור זמני איכותי והציעה את שירותי הדיור שלה (דיור מרוהט איכותי למומחים זרים הבאים לשהות קצרה יחסית בישראל או נוסעים מכאן לשהות קצרה בחו"ל). מאחר ומדובר בשירות חשוב, קיבלנו את הפניה וקבענו אתם פגישה שהתקיימה במשרדם בתל אביב ביום 01.11.2017.
מאת מערכת CRG
בימים קשים אלו העוברים על מדינתנו, רבים מכם בוודאי ישאלו מה קפץ על חברתנו בפרסום כתבה כזאת ודווקא על סעודיה.....
מאת קורפורט רסורסס גרופ (ישראל) בע"מ
רצ"ב מסמך שקיבלנו מעמיתתנו במרוקו, MOROCCO-RELOCATION-SERVICES/Mme. Saida El Abid, הדן בנושא אזורי סחר חופשי בממלכת מרוקו. הממלכה מעוניינת מאוד לפתח את המדינה ולמשוך אליה משקיעים זרים בתחומי התמחות שונים ומגוונים ולכן האזורים האלו פזורים על פני שטחה הרחב של הממלכה וחלקם מתמחים בתחומי תעשיה והי-טק שונים. אזורי סחר חופשי אלו עשויים לסייע רבות לחברות ישראליות בתחומים שונים ומגוונים שמעוניינות להרחיב את עסקיהן בתחומי הממלכה, שמשמשת גשר בין שטחה ליתר מדינות אפריקה מדרום לה כמו גם לארצות  אירופה השונות.
מאת Marta Galano/GMS® - International Accourt Manager/EuroHome-Den Haag
רצ"ב כתבה מאת נמרתה גאלאנו, מנהלת בחברת הרילוקיישן EuroHome שמושבה בהאג, בירת הולנד. הכתבה מתייחסת גם לנושאים גלובליים שונים הנוגעים לעולם הניוד הגלובלי, מעדכנת נושאים רלוונטיים בשוק ההולנדי אך נוגעת גם בבעיות גלובליות בעiלם ההובלה. שימו נא לב להוראות ומגבלות שונות בנושאי ההגירה להולנד, מדינה שהייתה תמיד מועדפת בחברות ישראליות. EuroHome הינה חברה בת בקבוצת Voerman, אחת מחברות ההובלה הגדולות והוותיקות באירופה עם משרדים בכמה מדינות בעולם. בכל שאלה או בקשה בנושא ניוד עובדים להולנד, אנא פנו ל- CRG ונשמח לסייע בידכם.
מאת Benjamin Peng
Happiness Economy - the Virtuous Circle for Humanistic Development.
מאת קורפורט רסורסס גרופ (ישראל) בע"מ
לונדון, שלפני ואחרי הפרידה מיבשת אירופה והאיחוד אירופי המשותף, הייתה תמיד עיר שמשכה חברות ועובדים זרים רבים מכל קצווי תבל, כולל ישראל. היא עדיין אחת הערים המבוקשות לכאלו שרוצים לצאת לרילוקיישן.
מאת דורון ניב בסיוע Executive Expatriate Relocations (EER
התמזל מזלה של EER שביכולתה לקרוא לאיחוד האמירויות "הבית" כבר 17 שנים, ואנחנו יודעים היטב, לפעמים טוב יותר מרבים אחרים, איזו מדינה מרגשת ודינמית היא. מהמטה שלנו בדובאי, צפינו כיצד העיר והמדינה גדלו והתפתחו במספר עצום של דרכים חיוביות וחדשניות במהלך שני העשורים האחרונים.
מאת דורון ניב
חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd. ארחה ביום רביעי, 9 במרץ אחה"צ, את עמיתתה מאיחוד האמירויות, חברת Executive Expatriate Relocations, לוובינר בנושא United Arab Emirate Inter-Cultural Awareness. הוובינר הועבר ישירות מדובאי על ידי עמיתותינו שם.
מאת Benjamin Peng / Shanghai-China
ב – 24 בינואר 2022, יציינו ישראל והרפובליקה העממית של סין, 30 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים ביניהן. יחסים אלו ידעו עליות ומורדות רבים ולמרות שישראל הייתה אחת המדינות הראשונות שהכירו בסין העממית (1950). בשנות החמישים והששים, היו יחסי שתי המדינות עוינים למדי, בין היתר גם בשל העובדה שישראל שמרה על יחסים טובים גם עם טאיוון, מדינה שסין העממית תובעת בעלות עליה
מאת דורון ניב
לאור סימנים גם אם קלים אך מעודדים להתעוררות מסוימת בתחום הניוד הגלובלי ונכונותם של יותר עובדים לצאת לרילוקיישן, הקורונה עדיין איתנו. רצ"ב נתונים על מבחר ערים ברחבי תבל שבדרך כלל נחשבות למושכות מומחים זרים. זוהי כמובן רשימה מצומצמת ונשמח לסייע בבדיקת הנושא והמחירים גם בערים אחרות לפי צורכי החברות השונות.
מאת דורון ניב
סקר חדש שנערך בקרב 1,000 עובדים בתשעה שווקים גלובליים על ידי Wakefield Research עבור חברת Graebel Companies Inc , מגלה כי 80 אחוז מהעובדים מוכנים יותר לניוד גלובלי/רילוקיישן במהלך המגיפה, ויש עניין גובר ברילוקיישן לאחר COVID -19.
מאת דורון ניב
בעוד ימים אחדים תבוא לקצה שנת 2020, אחת השנים הקשות בהיסטוריה האנושית. כל מדינות העולם, אחת יותר ואחת פחות, נפגעו מתחילת השנה ממגפת הקורונה שפגעה בכל חלקה טובה: כלכלה, חברה, תעסוקה ובהחלט גם בצד פגיעה פיזית בשל הנגיף עצמו או השפעות נפשיות שליליות בשל הסגרים, אובדן מקום העבודה וצרות רבות אחרות.
מאת דורון ניב
רק לפני חודשים אחדים, עולם משאבי האנוש הגלובלי עסק בצורה מעמיקה בנושא "ניהול כישרונות" במטרה למצוא עובדים מומחים ומוכשרים לתפקידים כאלו ואחרים בכל רחבי תבל. אבל לאחר כמה חודשי קורונה, חלק מאיתנו הספיק לשכוח את הנושא וחלק אחר דווקא ממשיך בו אבל לאו דווקא עם פתרונות יעילים לנושא.
מאת דורון ניב
בזמן שלפני מגיפת ה- COVID-19, חברות והנהלותיהן, התעלמו באופן מסורתי, מהכשרה בין תרבותית והסתכלו על הנושא לעתים קרובות כ"לא חשוב "או" נחמד שיש" בעסקים.
מאת דורון ניב
גם בעידן הזום, יש לפעמים הכרח להגיע לפגישת עסקים במדינה זו או אחרת ,או מה שרבים חשים, צורך עז להתאוורר במדינה כלשהי.... צרפת דורשת כעת בדיקות COVID-19 לאנשים המגיעים לגבולותיה, מ -16 מדינות לפני הכניסה לצרפת. מרבית המטיילים הזרים ממדינות אלה עדיין אינם מורשים להיכנס לצרפת, עם חריגים במקרים מוגבלים מאוד.
מאת דורון ניב
מטרתו של ניוזלטר זה לספק לחברות הישראליות אשר מחזיקות מומחים זרים (Expatriates) בערים שונות ברחבי תבל, מידע עדכני בנושא הדיור בערים אלו. עלות הדיור היא כמובן אחת העלויות המרכזיות והחשובות בתיק "עלות העיתוק (רילוקיישן)" לכל חברה וכמובן חשובה מאוד לעובד עצמו ולבני ביתו אשר בוודאי אינם מעוניינים לרדת מרמת המגורים הנוכחית שלהם בישראל, אלא ישמחו אפילו לשפרה במקצת.
מאת דורון ניב
תשומת לבנו הופנתה לכתבתה של דיאנה בחור-ניר, "חוזרים חלילה", במוסף כלכליסט, מיום 16.04.20. כמי שעוסקים בנושא עיתוק (רילוקיישן) מזה למעלה משלושים שנה ונמנים על אבות התחום במדינת ישראל, מצאנו לנכון להגיב וקצת לדייק במונחים ובתפיסות העולם. ראשית – מה זה בדיוק רילוקיישן או לפי האקדמיה העברית ללשון העברית – עיתוק?
מאת Doron Neev
serves as an NPO media organization and bridge to strengthen China-Israel relationship
מאת בנימין פנג. תרגום לעברית: יהונתן לוי
אתמול הייתה לי שיחה עם חבר ישראלי, הוא סיפר לי שהוא קצת חולה-לא משהו מסוכן, אמרתי לו שכולם צריכים להיות זהירים מאוד משום שהווירוס מתפשט בכל רחבי העולם כולל בישראל. התחלתי להיות מודאג כשהוא אמר לי שחיי היומיום בישראל עדיין מתנהלים כשגרה, אנשים שוהים במקומות הומי אדם מבלים בקולנוע, באירועים חברתיים וכדו'. מספר הנגועים בווירוס הולך וגדל בהתמדה, ונראה שהווירוס הולך ומתפשט ברחבי העולם. לדעתי תושבי ישראל אינם יכולים להמשיך בחיי השגרה, ישראל איננה מוכנה למגפה הזאת.
מאת דורון ניב
לקראת יום השפה העברית שחל בשבוע שעבר שוב עלתה לדיון מילה בה רבים מאיתנו משתמשים: רילוקיישן (Relocation). בחודש ינואר 2017, לקראת יום השפה העברית של אותה שנה, קבעה האקדמיה ללשון העברית את המלה עִתּוּק (עיתוק) – כמילה העברית הנכונה לרילוקיישן: העברת עובדים ממקום למקום, ובדרך כלל מארץ לארץ, לתקופה מוגדרת.
מאת דורון ניב
בעולמנו הגלובלי, רבים מאיתנו נדרשים מדי פעם להגיש מצגות בנושאים שונים הן במפגש ישיר, פנים אל פנים, במקום כלשהו בעולם או לפעמים גם באמצעים דיגיטליים ממקום מושבם הקבוע לטובת קהל יעד במדינה אחרת. גם אנשי מקצוע ובעלי השכלה בתחומים רבים, נופלים לפעמים ללא כל כוונה רעה, לפחים קטנים וגורמים למבוכה למארחיהם ולעצמם.
מאת דורון ניב
בחודש יוני, 2019, התקיים במשרדי עורכי הדין גיורא ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות', בתל אביב, "שולחן עגול" בנושא ה – GDPR.
מאת דורון ניב
בתחילת חודש מאי, התקיים הכנס השנתי של ארגון ה – European Relocation Association והפעם נבחרה העיר מינכן, בירת בוואריה בגרמניה.
מאת דורון ניב
מטוסה של חברת התעופה ההונג- קונגית, חלק מהרפובליקה העממית של סין, נחת (מוטס בידי טייסים... אמריקנים) ברכות בנמל התעופה הבינלאומי של האנוי, בירת הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם. המתח של ארבעת הנוסעים הישראלים לקראת ביקורת הגבולות גדל... נ"ת מודרני לחלוטין ונאה למדי, לובשי מדים רבים בכל מקום אך כולם נראים נינוחים לגמרי. אנו מופנים לתור צדדי, מתבקשים לשבת ודרכונינו הכחולים נלקחים מאתנו. קבוצת לובשי מדים מפשפשת בדרכונים ובניירת, לאחר כ-10 דקות הרמקול קורא בשמותינו, אנחנו מתבקשים לשלם אגרה קטנה וברוכים הבאים להאנוי, בירת ווייטנאם, שם אשר למבוגרים שבינינו שהיו אז בגיל טיפש עשרה, גורם לכמה דפיקות לב מהירות...
מאת CRG בשיתוף Orientations Inc. ו- Cultural Awareness International
בסוף פברואר, הזדמן לנו לבקר במדינה מאוד יחודית, ממלכת קמבודיה, הגובלת בוויטנאם, תאילנד ולאוס. הגענו לשם בדרך קצת מקורית: סירת מנוע מהירה של מלון ויקטוריה ב- Chau Doc בדרום ווייטנאם, השיטה אותנו לאורך נהר המקונג (כשעתיים) עד לגבול הבינלאומי בין ווייטנאם לקמבודיה שם עברנו בקורת יציאה מווייטנאם ולאחר כחצי שעה נוספת של שיט הגענו לתחנת הגבול של ממלכת קמבודיה (יש לרדת מהסירה עד לסיום הליכי הכניסה). עובדת של מלון ויקטוריה ניצלה את זמן השייט להכנת כל הניירת והדרכונים של כשמונה נוסעים אירופים וזאת תוך הגשת שתייה קרה וחמה וכיבוד קל. מתחנת הגבול הקמבודי יש עוד כשעת שייט אחת לאורך הנהר כאשר מגיעים בסופו של השייט למעגן סירות במרכז פנום פן הבירה ומשם ירידה ישירה לרחובות העיר או הסעה למלון.
מאת דורון ניב
משום מה, יש בקרב חלק מחברות וארגונים ישראליים הרגשה כאילו עולם הרילוקיישן הולך ושוקע ולא כך הוא. עולם הרילוקיישן דווקא פעיל ביותר במרבית ארצות תבל אבל בהחלט משתנה ומתאים עצמו לצרכי הכלכלה הגלובלית העכשווית שסובלת מלא מעט תנודות בשל משברים עולמיים שונים ומנהיגות גלובלית שלא בהכרח מצטיינת ודי לחכימא ברמיזא...
מאת WizCase
המחשבה על מעבר זמני למדינה אחרת במטרה לפתח את הקריירה ואת איכות חייכם, גורמת לרוב לתחושת ריגוש מהולה בחששות. הרעיון לפגוש תרבויות רחוקות ואנשים חדשים תוך כדי התפתחות כלכלית או אישית, מתערער לעיתים בתהליך היערכות ממושך ויסודי שעלול להיות מתיש. אתם עלולים לתהות איזו ויזה עליכם להוציא, האם בן או בת הזוג שלכם יוכל לעבוד, איך תמנעו קשיי הסתגלות וכמה המהלך הזה יתברר ככדאי. המידע והטיפים הבאים יעזרו לכם להבין מה הדברים שכדאי לכם לקחת בחשבון רגע לפני שאתם אורזים את החפצים ויוצאים למדינה אחרת וחיים חדשים.
מאת דורון ניב
ההכרות בין יהודה וביני נוצרה לאחר שמוניתי בשנת 1982 למנהל משאבי האנוש הראשון של חברת סאיטקס בבריסל, מי שהייתה אז ובמשך שנים רבות ספינת הדגל של ההי-טק הישראלי. זכיתי במינוי זה הרבה ב"זכות" חוות הדעת המקצועית של יהודה שהתבססה על.... גרפולוגיה.
עולם הרילוקיישן עובר בשנים האחרונות שינויים לא מעטים כתוצאה ממצב כלכלי ופוליטי, חוסר בטאלנטים וסיבות רבות נוספות.
מאת דורון ניב
במהלך חודש ספטמבר, הוזמנו ע"י עמיתינו בבולגריה, לביקור בן שבוע במדינתם. נודה ולא נבוש שהתייחסנו קצת בחשדנות ובחשש לנסיעה זאת אך כרטיס מוזל מתנת יום הולדת של חברת אל-על הביא את הדחיפה האחרונה לביצוע נסיעה זאת ונקדים שאין אנו מצטערים לרגע....
מאת דורון ניב
כמו בכל שנה, ולמרות צרותיה הכבדות של אירופה, התקיים בין התאריכים 20-22.04.16, כנס ה - European Relocation Association (EuRA) . הכנס ה - 17 התקיים בפעם בוולטה, בירת מלטה (החברה הקטנה ביותר באיחוד האירופי). קרוב ל - 700 נציגים מ - 98 ארצות השתתפו בכנס וגם השנה נוספו מספר מדינות חדשות או שאינן ממש מזוהות עם פעילות רילוקיישן ענפה (איסלנד, תוניסיה, מרוקו כדוגמא).
מאת דורון ניב
עם תחילת השנה, אנו שמחים להגיש לכם את טבלת האינפלציה והעלאות השכר הצפויות בשנים 2016-17 בעשרות מארצות תבל.
מאת Reloc8
הודו הענקית הינה כידוע מדינה מאוד אטרקטיבית לפעילויות ישראליות של חברות וארגונים שונים. לא מעט חברות ישראליות כבר פועלות בהודו ורבות אחרות מתדבקות על שערייה. עד כמה שניתן להעריך, המגמה תמשך ותתחזק לאור השיפור המתמיד של היחסים בין שתי המדינות והגברת הפעילות הכלכלית.
מאת עמיתתנו בסין Reloc8, גב' Shelley Warner, מומחית בכירה עם עשרות שנות ניסיון בסין
עמיתינו באסיה, חברת Reloc8, מצאו לנכון להעלות על הכתב ולשתף את קהל הקוראים בנושא שגם אם אינו מאוד נפוץ, הוא עדיין קיים ומאוד חשוב ומעורר לא פעם דאגות בקרב משפחות העובדים המנוידים לארצות שונות ובעיקר, לארצות קצת מורכבות יותר כגון סין.
מאת דורון ניב
כבכל שנה בסוף חודש אפריל, קיים ה - European Relocation Association (EuRA) את הכנס השנתי שלו בין התאריכים 21 - 24 באפריל, והפעם בפורטו - העיר השניה בגודלה בפורטוגל.
מאת משרד דותן כהן - מומחים לדיני הגירה
להלן נוהל חדש שנכנס לתוקף לפני מספר ימים לתקופת נסיון עד לסוף חודש יולי 2015. הנוהל היה קיים בעל-פה, בוטל לתקופה קצרה לאחר שחברות מסויימות השתמשו בו לרע ועכשיו חזר בכתב אבל לתקופה קצרה, כאמור, לצורך פיילוט:
מאת דורון ניב
לאלו מאיתנו שזכו לבקר במדינה מופלאה זאת, או לבוא במגע עם הסינים הלא מעטים שמבקרים במדינת ישראל, בני העם הסיני או לפחות אנשי העסקים שביניהם, נתפסים קצת כ"קשוחים", לא תמיד מאוד מעודנים וטיפוח קשרים אישיים איתם (נושא מרכזי ביצירת קשרים עסקיים יציבים עמם) הוא תהליך ארוך. לפעמים, נחמד לצאת קצת מהמסגרות הנוקשות וכללי הטקס העסקיים וללמוד גם מעט על מעשים ונושאים אחרים....
מאת דורון ניב
קרוב ל - 600 חברי ה - Forum for Expat Management, אנשי אירגונים וספקים, נפגשו ביום ששי, 7 בנומבמבר בלונדון בכנס הארופי של הפורום.
מאת דורון ניב ואהרונה משכיל
נושא ההדרכה הבין-תרבותית הינו נושא מפותח ביותר בקרב חברות באירופה, ארה"ב ואסיה. רוב החברות לא תעלינה על דעתן לשגר עובד ובני משפחה ליעד כלשהו ללא מתן סדנת הדרכה כלשהי לעובד ובני ביתו.
למעלה מ - 670 נציגים מחמש יבשות ועשרות מדינות השתתפו בחודש אפריל בכנס השנתי של ארגון הרילוקיישן האירופי European Relocation Association, אשר התקיים הפעם באדינבורג, בירת סקוטלנד.
בימים אלו, כאשר כל כך הרבה עיניים מופנות לעבר סין והודו (והרבה עינים סיניות מופנות לישראל...), שתי ענקיות המזרח, מצאנו לנכון גם אנו, חברה מובילה בתחום, לתרום את חלקנו. מעבר לשירותים הרגילים שאנו נותנים (יעוץ בניוד גלובלי, שכר והטבות, גיוס בשתי מדינות אלו ואחרות, רילוקיישן ורשיונות עבודה ושרותי העסקה בסין ובהודו), רצינו לתרום משהו להבנה עמוקה יותר של הנושא.
מאת משרד עו"ד דותן כהן
מדינת ישראל מתמודדת מזה כבר מספר שנים עם כניסתם הבלתי חוקית של אזרחים זרים המבקשים מקלט בישראל. ריבוי האזרחים הזרים, ובעיקר בשכונות דרום תל אביב, מהווה בעיה שטרם באה על פתרונה. מרבית האזרחים הזרים מגיעים ממדינות דרום אפריקה, עוברים תלאות וקשיים עד הגיעם ארצה, ובמידה ואכן צלחו את משימתם לחצות את הגבול, עליהם להתמודד עם הסדרת מעמדם ודרך חייהם בישראל.
מאת משרד עו"ד דותן כהן
במאמרנו זה אנו נדון באשרות הניתנות לבני משפחותיהם של המומחים הזרים אשר הגיעו לישראל לצורך ביצוע תפקיד זמני. תחילה נתייחס לנושא האשרה ומטרותיה, ובהמשך נסקור את הבעייתיות שבה ואת השלכותיה על בני המשפחה הנלווים למומחה.
מאת שוקי שטאובר
ראיון שערך שוקי שטאובר עם עמיתינו המומחה להדרכה בין תרבותית, מר דין פוסטר בעת ביקורו האחרון בארץ
מאת עו"ד דותן כהן
מבוא
מגוון האשרות הניתנות לשוהים בישראל אשר אינם אזרחים, כולל גם אשרה לאנשי דת לצורך העסקתם במוסד דתי מוכר. אשרה הניתנת לאיש דת כרוכה בתהיות וקשיים לגבי הנפקתה, סירוב ו/או הארכה. אנו נסקור את ההליך, תיאורטית פרקטית, קשיים שנידונו בעבר בבית המשפט ופתרונם.
מאת צוות CRG
הסניף הישראלי של ה - Forum for Expat Management (שמרכזו בלונדון) קיים ביום רביעי ה – 4.12.13 את הכנס התשיעי במספר והאחרון לשנת 2013. הפורום מנוהל בישראל ע"י חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd.
מאת משרד עו"ד דותן כהן
המונח "מים כלכליים", של כל מדינה באשר היא, מתייחס לשטח הימי שבו יש למדינה זכות לנצל את משאבי הטבע. מדינת ישראל, בין אם משיקולים פוליטיים או אחרים, טרם הכריזה על שטחי המים הכלכליים שלה...
מאת עידן ניב – מתאם רילוקיישן
הכנס השביעי במספר של ארגון ה-FEM (FORUM FOR EXPATIATE MANAGEMENT) מלונדון נערך הפעם באולם הכנסים של חברת ECI בפ"ת. בהזדמנות זו, יש לציין את הכנסת האורחים הנפלאה של מר עדי בלינדר, סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה אשר נתן בעצמו הרצאה קצרה בתחילת הכנס והגברת מילי הורוביץ אף היא ממחלקת משאבי האנוש של החברה אשר דאגו שהכל יתקתק ושהארוע יעבור בהצלחה גדולה ולכן ברצונינו להגיד להם שוב תודה.
מאת עו"ד דותן כהן
במרבית המקרים מיסוד קשר זוגי בין בני זוג נעשה עדיין על ידי ברית הנישואים וטקס הנישואין. מוסד זה, המקובל ברחבי העולם, מבוסס על עקרונות דומים – קשר פומבי ומחייב בין שני בני זוג. יחד עם זאת, לכל מדינה נהלים וחוקים משלה, שבהתאם להם נקבע מעמדו של אדם.
מאת עו"ד דותן כהן, דותן כהן משרד עורכי דין
מאמר זה מהווה מאמר המשך למאמר שעסק בשאלה מיהו "מבקר עסקי". במאמר הראשון בסדרה סקרנו את חוק הכניסה לישראל והצבענו על הגדרה כללית מאוד לאשרת מבקר עסקי/תייר מסוג ב-2 אשר מצוי בתקנה מספר 5 לתקנות הכניסה לישראל.
מאת דורון ניב (מנכ"ל) ועידן ניב (מתאם רילוקיישן)
נניח שהייתם מקבלים הצעת עבודה בישראל אך מעולם לא ביקרתם במדינה זו בעבר, כנראה שרוב הסיכויים שהייתם דוחים את ההצעה ולא הייתם מעוניינים לנסוע לשם. אך במציאות, מסתבר שישראל היא גן עדן קטן במזרח התיכון ורוב המומחים הזרים אשר גרים ועובדים בישראל מתקשים מאוד לעזוב אותה בתום משימתם. והסיבה לכך? אותם עובדים פשוט אוהבים את החיים בישראל ומרוצים מהשהות במדינה.
מאת ד"ר רמי בן ישי
צמיחה ושיפור ביצועים בעסקים קטנים ובינוניים יכולים להיווצר באמצעות חיבורים איכותיים המובילים להגדלת התפוקה
מאת ד"ר אבישי גרינגרד וד"ר ענת מילנר- רוטרמן
הגעתם למדינה חדשה ? עדיין לא מכירים היטב את האזור. הנה כמה אתרים שיעזרו לכם ולחיית המחמד שלכם להתמקם טוב יותר במדינת היעד
מאת עידן ניב (על ספרה החדש של סופרת הילדים דנה דרילינגס)
בעולם הערכים הישראלי, ילדי המשפחה תופסים כידוע את המקום המרכזי. כך גם בעת היערכות לקראת עיתוק (רילוקיישן) למדינה אחרת. ברור שדאגה רבה מושקעת בנושאים כמו מוסדות חינוך הולמים בארץ היעד, טיפול רפואי הולם עבור הילדים וכד'. עם זאת לא תמיד ניתנת תשומת לב לעולמם הריגשי של צעירי המשפחה, דווקא של אלו הקטנים יותר אשר קשה להם לבטא בבהירות את אשר על לבם.
מאת דורון ניב
כמדי שנה בחודש אפריל, קיים ארגון הרילוקיישן האירופי (European Relocation Association – EuRA) את הכנס השנתי שלו (14 במספר) והפעם שוב באי המדהים ביופיו – פלמה דה מיורקה.
מאת דורון ניב
בתאריכים 26-29.10.10 התקיים בעיר Seattle במדינת וושינגטון בצפון מערב ארה"ב הכנס השנתי העולמי של ארגון ה – .Worldwide Employee Relocation Council. ארגון אמריקני גדול זה אשר מושבו ב – Washington D.C הינו האיגוד המקצועי הגדול בעולם של אנשי המקצוע העוסקים בתחומים השונים של כוח העבודה הגלובלי.
מאת דין פוסטר ולורן הרינג
חזונה של חברה והאיסטרטגיה שלה מגדירים את היכולות הנדרשות להשגת תוכניות החברה. היכולות הנדרשות, מגדירות איך והיכן אנו מגייסים, איך אנו ממיינים, איך אנו מנהלים ביצועים, על איזה בסיס אנו מפתחים ומקדמים כישרון ואיך אנו משמרים כישרון.
מאת עידן ניב
בשנים האחרונות, חלה התפתחות רבה בתחום העיתוק העולמי, העוסק בעיקר בעובדים מכל קצוות תבל אשר מקבלים על עצמם שליחות/מעבר לארץ אחרת מטעם החברה שמעסיקה אותם. מסתבר שישנה עוד אוכלוסייה, בעלת צרכים שונים במקצת מאיתנו בני-האדם אשר גם היא מועתקת יותר ויותר ומצטרפת לבעליה המועתקים: אוכלוסיית חיות המחמד!
מאת דין פוסטר
מסתבר שחדשנות, נושא כל כך מרכזי בכלכלתן של מדינות, נובעת משורשיה התרבותיים של מדינה זו או אחרת. לא פעם שמענו את המשפט "מתי כבר תהיה לנו נוקיה ישראלית"? מסתבר שיש עובדות מסויימות הקושרות בין תרבותן של שתי המדינות הקטנות האלו פינלנד וישראל ואולי – יום אחד עוד תהיה לנו נוקיה ישראלית..
מאת אייל כהן, CEO, HR Global Service
Fresh Graduates Vs Experienced Professionals???
מאת דורון ניב
כיצד להעניק מתנות מתאימות מבחינה תרבותית לידידינו ושותפינו בעולם?
הענקת מתנות גלובלית
מאת דורון ניב
מה אומרים הסקרים הבינלאומיים?
דגשים חדשים במדיניות עיתוק בינלאומית
מאת דין פוסטר
נתחיל בחידון קטן, עבור כל מומחי התרבות באשר הם (אם תעזרו ברמזים, זה לא יהיה קשה):
פענוח הסוד הסיני והמסתורין ההודי
מאת דורון ניב, ישראל גולדשטיין
ישראל של 2008 – משמשת זה מכבר כמוקד לפעילויות בינלאומיות ענפות.
אסטרטגיית תגמול גלובאלית וניידות עובדים
מאת אורנה צח (גלרט), רו"ח
כאשר עובד נשלח מטעם חברה ישראלית לעבוד בחו"ל, יש להיערך במגוון היבטים. בין היתר: דיור, מיסוי בחו"ל, מיסוי בארץ, חינוך ילדים ונושאים רבים אחרים.
מבחן "האלמנה על מדרגות ההנהלה" - חשיפות אפשריות ברילוקיישן