EN  |     HE

סיכום הכנס התשיעי של ה- FEM

מאת צוות CRG
הסניף הישראלי של ה - Forum for Expat Management (שמרכזו בלונדון) קיים ביום רביעי ה – 4.12.13 את הכנס התשיעי במספר והאחרון לשנת 2013. הפורום מנוהל בישראל ע"י חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd.

הפעם הכנס עמד בסימן אפריקה - יבשת דינמית ומעניינת אשר הולכת ומתפתחת וכתוצאה מכך מושכת בשנים האחרונות יותר ויותר חברות ומשקיעים ישראלים וגלובליים.


מארחי הכנס היו קבוצת לוטן/מר אסף טלמור ומר דותן שגיא/מנכ"לים משותפים. חברת לוטן עוסקת בייעוץ בטחוני לחברות וגופים הפועלים בחו"ל, נושא מרכזי כאשר מדובר על פעילות באפריקה.


הכנס נפתח ע"י נשיא לשכת המסחר ישראל-אפריקה, מר אלי אבידר אשר סקר בקיצור את הנעשה ביבשת ואת מקומה ההולך וגדל בכלכלה העולמית.
גב' חגית קורין/רו"ח ומנהלת תחום  ההון האנושי במשרדי Ernst & Young בישראל, סקרה את השינויים האחרונים בנושאי מיסוי והגירה ביבשת. בכל הכנסים הגלובליים שהתקיימו השנה בנושאי משאבי אנוש, הדגישו כל הדוברים את ההחמרה שחלה בדרישות המדינות השונות בנושאים אלו של מיסוי וההגירה ואת הצורך בהקפדה בביצוע הכללים והחוקים בנושא  (Compliance). גם מדינות אפריקה מקפידות היום יותר על הכללים בעוד שבחלק מהמדינות, מערכת החוקים איננה ממש יציבה ומשתנה לעיתים קרובות ולכן, הקפדה בנושא ושימוש באנשי מקצוע הינו חיוני ביותר.


מר דותן שגיא מקובצת לוטן כאמור העניק הרצאה קצרה על חשיבות הבטחון האישי והמשפחתי בעת משימה בחו"ל. מהן הסכנות או האיומים הפוטנציאלים, כיצד כדאי להערך לקראתם, ומה ניתן לעשות כדאי לצמצם את הסיכונים אשר קיימים בעת שהות במדינות זרות.


מדותן למדנו שכדאי מאוד לזכור לפני כל יציאה לרילוקיישן כי מודעות לבטחון באופן כללי הינה מקדם הגנה מכריע (אינדיבידואל, משפחה ומקום העבודה) וכאשר אנחנו מדברים על רילוקיישן לאחת ממדינות אפריקה נושא זה מקבל משנה תוקף!


האורחת המרכזית בכנס היתה גב' מרג'ורי לוי אשר הגיעה במיוחד מיוהנסבורג/דרום אפריקה וכיבדה אותנו בנוכחותה והרצאתה. הגב' לוי הינה מנהלת בכירה בחברת DAV, חברת ההשמה הגדולה ביותר בדרום אפריקה וביבשת כולה. חברת CRG גאה לייצג את חברת DAV בישראל ובאמצעותה לשרת את צרכי השוק הישראלי בדרום אפריקה ובשאר מדינות היבשת. החברה הדרום אפריקנית הינה חלק מהקונצרן הרביעי בגודלו בדרא"פ והוא מסוגל לספק מגוון שירותים נוספים בתחום משאבי האנוש כולל מטריית העסקה לחברות שאין ברשותן ישות משפטית במדינות היבשת. בהרצאתה, הגב' לוי יצגה גם עמיתה נוספת שלנו באפריקה - חברת הרילוקיישן Relocation Africa, המעניקה שירותי רילוקיישן (הגירה, מציאת בתים, בתי ספר וכו') ברחבי היבשת.


נציג חברת צים באקרה, בירת גאנה, סיפר בצורה חייה וצבעונית על חיי הזרים בכלל והישראלים בפרט במדינה זאת הנחשבת למסודרת ביותר בקרב ארצות היבשת. אין קושי לנוע בכל רחבי המדינה,ישנם שירותים מסויימים אבל בהחלט לא הכל מובן מאליו ויש להתאים את רמת הציפיות למצוי בשטח...


הפורום יצא כעת להפסקה קצרה אך לקראת החודשים הראשונים של השנה הבאה נשוב ונערוך כנסים נוספים והנכם מוזמנים לפנות אלינו על כל הצעה, רעיון ויוזמה אשר עשויים לשמש אותנו באירועי ה-FEM בעתיד.
להלן מספר תמונות מהכנס: שנת 2014 טובה לכולנו!

 

לחץ/י להגדלה לחץ/י להגדלה
לחץ/י להגדלה 
לחץ/י להגדלה לחץ/י להגדלה