EN  |     HE

כנס ה – FEM הרביעי התקיים בחברת מכתשים-אגן תעשיות

ביום שני, 3 בספטמבר 2012, התקיים באודיטורים של חברת מכתשים - אגן הכנס הרביעי של ה - Forum for Expatriate Management.

 

המארח היה מר עמוס רבין/סמנכ"ל בכיר למשאבי אנוש - חברת מכתשים - אגן אך מכיוון שלא היה באפשרותו לנכוח פיזית בכנס, יצגה אותו ואת החברה בכבוד, עוזרתו האישית, גב' מירי וונג.  

 

למעלה מ – 30 נציגי חברות מובילות בישראל בתחומים שונים, חברות ישראליות וחברות בת של חברות גלובליות, השתתפו בארוע. מרבית המשתתפים היו נציגי תחומים שונים במערך משאבי האנוש של הארגון אותו ייצגו וכן השתתפו כמה גופים נותני שירותים כגון עורכי דין מתמחים בתחומים רלוונטיים, חברות שילוח בינלאומי ואחרים.

 

 

דורון ניב, מנכ"ל CRG  הנחה את האירוע וכהרגלו בכנסים אלו נתן הסבר קצר על ארגון ה – FEM  ועל צוות CRG שהוא גם צוות ה –FEM ) כאשר הדובר הראשון בכנס היה מר אילן מאור, מנכ"ל בישראל של זיו האפט  Sheng-BDO חברה לייעוץ ופיתוח עסקי בסין, וסגן נשיא לשכת המסחר ישראל-אסיה, לשעבר ראש הקונסוליה הכללית של ישראל בשנגחאי ומנהל מחלקה כלכלית במשרד החוץ.

 

אילן העניק הרצאה מרתקת וחשובה מאין כמוה (בשילוב עם מצגת ותמונות יפות) בנושא הזדמנויות ואתגרים אשר עשויה לתרום רבות לאלו מאיתנו היוצאים לעשות עסקים עם הסינים. אחריו עלה לבמה רו"ח מיכאל גולדברג אף הוא ממשרד BDO-זיו-האפט והסביר בצורה בהירה וממצה את נושא ההיבטים המיסויים של עובדים בינלאומיים בכלל ואלו המוצבים בסין בפרט.

 

מר אלישע מאייר/ראש מחלקת תהליכים ארגוניים - חברת מכתשים-אגן נגע בתפיסת משאבי האנוש בעיני הסינים. אלישע הינו עולה חדש מניו יורק ועסק ב – 15 השנים האחרונות בייעוץ בתחומים שונים במשאבי אנוש ובין היתר היה יועץ של חברת מרסר בניו יורק במשך כ – 5 שנים. אלישע עוסק היום רבות בנושא המיזוג העסקי בין מכתשים-אגן וחברת ChemChina אשר רכשה את מניות מכתשים-אגן.

 

אחרון חביב היה מר טל גל-און/יועץ בנושא שפה סינית ותרבות עסקית בסין לגופים פרטיים וממשלתיים.

 

טל, (מומחה לתרבות הסינית, התגורר בסין במשך שנתיים ודובר את השפה באופן שוטף) נגע בהיבטים התרבותיים - חברתיים בסין והתייחס קצת לאופן החשיבה הסיני ולהבדלי תרבויות ותפיסות שאנו המערביים לא תמיד מבינים או מודעים להם.

 

        

                              

יש לציין ולשבח את חברת מכתשים-אגן אשר דאגה לאורך כל הכנס לשולחן עמוס בשתייה, מאפים וכריכים כאשר בתום הכנס הורמו כוסיות יין לרגל השנה החדשה.

 

"יום העיון היה מעולה!!! עזר מאוד מבחינת הבנת עסקים, התרבות והנושא המיסויי.

יישר כוח כל הכבוד!!

(א' משתתפת בכנס).

 

הארוע הבא של הפורום צפוי להתקיים במחצית חודש נובמבר.

החברות בפורום הינה ללא כל עלות לחברות (יש עלות שנתית לנותני שירותים) ואיננה כרוכה בכל מחוייבות פיננסית או משפטית מעבר להרשמה חד פעמית באתר.

 

מעבר לכנסים המתקיימים מדי פעם, לרשות החברים פורום בינלאומי לשאלות בכל הנושאים הרלוונטיים המאפשר תקשורת ישירה עם עמיתים רבים מאוד (הפורום מונה עשרות אלפי חברים ברחבי תבל, נציגי מיטב החברות העולמיות), זכות להשתתף בארועי שלוחות אחרות של הפורום אם וכאשר מי מהחברים מזדמן לעיר בה קיימת נציגות כזאת, השתתפות בכנסים השנתיים באירופה ובארה"ב ואתר פעיל עמוס מידע רב ושימושי. המעוניינים מוזמנים לפנות ל:

Doron.neev@totallyexpat.com

 

שנה טובה לכל חברי הפורום ולכל קהל לקוחותינו ועמיתינו!