EN  |     HE

הכנס הכלכלי הפולני - ישראלי / יוני 2018

ב– 19 ביוני התקיים במלון דיויד אינטרקונטינטל בתל-אביב הפורום הישראלי-פולני. בכנס השתתפו למעלה מ -70 חברות פולניות מסקטורים שונים (תעשיה, תוכנה, מכשור רפואי, רכב, תחבורה, לוגיסטיקה, פארקים תעשייתיים וכו').

 

הכנס אורגן ע"י הפדרציה של לשכות המסחר בישראל, לשכת המסחר ישראל-פולין, משרד הכלכלה והתעשייה  מכון היצוא הישראלי, ומשרד הטכנולוגיה הפולני ומספר ארגונים כלכליים פולניים.

 

CRG (Israel) Ltd. הוזמנה ליטול חלק באירוע זה.

 

במהלך הכנס נחתמו מספר הסכמים לשיתופי פעולה בין הגופים הישראלים והפולנים שבראשם עמדה שרת היזמות והטכנולוגיה של הרפובליקה הפולנית, גב' Jadwiga Emilewicz. את ישראל יצג השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי.

 

אין ספק שיש לציין את עבודתם המעולה של המארגנים אשר הצליחו להקים כנס בסדר גודל כזה בתל אביב של יוני 2018, במדינה שנמצאת כרגע במצב מאוד לא יציב הן ביטחונית ובעיקר פנימית ולמרות הכל, המארגנים הצליחו להביא ארצה מספר מכובד כזה של חברות פולניות. זאת גם למרות המתח הרב ביחסים בין שתי המדינות בעקבות חקיקה פולנית מלפני כמה חודשים העוסקת בנושא הרגיש של תקופת השואה ושעוררה זעם רב בישראל.

 

יחסי העם היהודי והפולני הם בין הארוכים בהיסטוריה האנושית ומשתרעים על פני למעלה מאלף שנות היסטוריה! אין ספק שבמהלך שנים כל כך ארוכות ידעו היחסים עליות ומורדות מכל הסוגים ששיאם בימים האפלים של מלחמת העולם השנייה כאשר על אדמת פולין נבנו מחנות ההשמדה הנוראיים של גרמניה הנאצית בעוד רבים מבני העם הפולני משתתפים במעשי הזוועה באופן מעשי (כמו גם רבים וטובים ששמותיהם מופיעים בשדרת חסידי אומות העולם ב"יד ושם" בירושלים ואשר סיכנו חייהם בהצלת יהודים).

 

בעשור האחרון השתפרו מאוד יחסי שתי המדינות והפכו לידידות גדולה בכל התחומים כאשר פולין תומכת בישראל לא פעם בכנסים הגלובליים השונים (זירות האו"ם למיניהן ואחרות) בהן ישראל מותקפת ללא הרף. מספר הביקורים הרשמיים בדרג בכיר גם הוא גבוה כאשר נשיאי שתי המדינות מבקרים זה את זה בתכיפות ואחריהם כמובן משלחות רבות בתחומים שונים כולל יחסי תרבות ובעיקר יחסי תיירות ענפים. חברות התעופה אל על ולוט הפולנית כמו גם חברות תעופה אחרות מקיימות קשרים יומיומיים רבים לערים רבות ברחבי פולין והישראלים מסתערים על הקניונים והחנויות המפוארות של פולין המציעות מכל טוב ובמחירים סבירים למדי...

 

לפני כשנה הזדמן לנציגי CRG לבקר פעם נוספת בפולין בכנס הגלובלי השנתי של איגוד הרילוקיישן האירופי. יחסינו עם עמיתינו הפולנים התחזקו מאוד בעקבות ביקור זה ואנו מסוגלים להעניק ללקוחותינו המעוניינים להיכנס לשוק הפולני בכל סקטור ותחום, שרות מלא ומקצועי בנושאים של:

  • חישובי חבילת השכר וההטבות מותאמים לשוק הפולני.
  • השגת רישיונות עבודה ושהייה.
  • מציאת פתרונות דיור וחינוך למשפחות העובדים וכל "סידורי הקרקע" הנדרשים.
  • פתרונות העסקה לחברות שאין להן ישות משפטית בפולין.
  • גיוס מקומי.
  • הדרכה בין תרבותית והכנת המשפחות לקראת המעבר לפולין או מפולין.
  • הובלת חפצים אישיים ע"י חברת אחות.

עמיתינו ומשרדנו כאן עומדים לרשותכם בכל שאלה ובקשה בתחום זה.

 

DOWIDZENIA!